Listwa przysufitowa styropianowa

listwy przysufitowe styropianowe

Montaż listew sufitowych, czy jest aż tak trudny?

Listwy sufitowe zdecydowanie są w stanie dodać uroku mieszkaniu, a co najważniejsze odmienić jego wystrój. Niewielki dodatek może diametralnie ożywić mieszkanie.

Jest to możliwe dzięki wielu wzorom i możliwościom, jakie dają styropianowe dekory. Listwy, tak jak wszystkie produkty, nie są jednolite. Wybór wzorów jest szeroki, a także  sposobność do pomalowania dekorów na wybrany kolor daje szanse na dopasowanie ornamentów do stylu mieszkania.

Listwy sufitowe dają również szanse na zmianę oświetlenia, ponieważ w wewnętrznej części możesz zamontować taśmę LED. To nowe źródło światła optycznie powiększa pomieszczenie, nadaje przytulności i ciepła.

Jednak pomimo tak wielu plusów listew sztukateryjnych, mnóstwo osób obawia się montażu sztukaterii. Czy jest ona aż tak trudna i wymagająca?

Listwy sufitowe

Jak zacząć?

Zanim przejdziesz to montażu, musisz dociąć listwy. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku. Kiedy styropianowe dekory są właściwie przycięte, czas na montaż.

Do tego procesu nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Zaopatrz się w:

  • Klej montażowy,
  • Gąbkę lub ściereczkę, przy ich pomocy będziesz w stanie usunąć nadmiar kleju i zachować listwy w czystości.
  • Szpachlę, ułatwi uzupełnianie powstałych szczelin.
  • Pistolet do kleju posłuży do precyzyjnego nakładania kleju.

Do montażu wystarczą jedynie cztery przedmioty, z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem!

Krok pierwszy, przygotowanie miejsca montażu

Aby listwa mogła bezpiecznie ozdabiać pomieszczenie, koniecznie musisz przygotować powierzchnię przed montażem, aby dekory nie odpadły w krótkim czasie.

Jeżeli na powierzchni znajdują się zabrudzenia lub resztki farby, pomaluj ściany od nowa. Efekt listew na czystych ścianach będzie znacznie lepszy!

Natomiast w przypadku występujących nierówności na ścianach można zastosować dwie opcje. Gdy powierzchnia posiada niewielki mankamenty, wystarczy użyć głębokomatowej farby maskującej.

Jeżeli ściana posiada większe i głębsze nierówności, koniecznie trzeba użyć gładzi.

Gładkie, czyste ściany w połączeniu z listwą przysufitową, to najlepszy wybór/ Twoje pomieszczenie będzie znacznie bardziej estetyczne, a odpoczynek jeszcze przyjemniejszy!

Listwy sufitowe

Czas na działanie!

Do zamontowania listew wystarczy już kilka prostych kroków, by uzyskać przepiękny efekt we wnętrzu.

Przy pomocy pistoletu, nałóż falistą warstwę kleju na wewnętrzną część styropianowego dekoru. Dzięki takiemu zastosowaniu klej rozprowadzi się na całej listwie, by mogła się ona utrzymać stabilnie na powierzchni.

Delikatne montowanie

Przyłóż listwę delikatnie, bez wielkiego nacisku w wyznaczone miejsce. Zbyt duża siła może poskutkować zabrudzeniem sztukaterii przez wypływający klej. Po upływie kilkunastu sekund listwa będzie przymocowana do ściany.

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek szczeliny, sięgnij po szpachlę. Niewielka ilość nałożona w miejsce wady i rozprowadzenie jej za pomocą mokrego pędzelka powinno poskutkować rozwiązaniem problemu!

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Listwa przysufitowa styropianowa