Listwa przysufitowa styropianowa

listwy przysufitowe styropianowe

Docinanie sztukaterii styropianowej, krok po kroku!

Sztukateria styropianowa podbija serca i estetykę wielu mieszkań. Jej niezwykła popularność wynika z kilku faktów. Architekci własnych domów pokochali styropianowe listwy i gzymsy w szczególności za ich nieskomplikowane użytkowanie. Przycinanie, jak i montaż sztukaterii nie przynosi dużych problemów, dlatego każdy może odmienić swoje lokum bez utrudnień.

Czy listwy styropianowe są warte zakupu?

Zakup styropianowej sztukaterii może wydawać się złym wyborem, jednak ceny sztukaterii styropianowej w porównaniu z innymi materiałami są znacznie niższe, a dodatkowym atutem jest ich odporność na wilgoć. Dekoracja mieszkania nie musi ograniczać się jedynie do zmiany w salonie czy sypialni. Z powodzeniem można ją wykorzystać również w łazience i kuchni, gdzie nie brakuje pary wodnej.

Wybór sztukaterii styropianowej to decyzja na lata. Jest trwała i podkreśla walory mieszkania!

Sztukateria styropianowa

Jak przycinać sztukaterię, aby uzyskać fenomenalny efekt?

Przycinanie sztukaterii rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego sprzętu. Niezawodnym narzędziem, które precyzyjnie i z dbałością odda piękno sztukaterii, to skrzynka uciosowa. To ona odpowiada za docięcie listew pod kątem 45 stopni.

Skrzynka najczęściej wyposażona jest w otwory konieczne do unieruchomienia przyrządu na stole warsztatowym. Po zaopatrzeniu się w skrzynkę uciosową, czas zabrać się za docinanie listew.

Jak korzystać ze skrzynki uciosowej?

Bok listwy, który będzie dotykał sufitu, należy ułożyć na dole skrzynki. Natomiast dół listwy powinien zostać dociśnięty do prawej strony skrzynki.

Po prawidłowym ułożeniu listwy kolejnym krokiem będzie zamocowanie piły w rowku skrzynki pod kątem 45 stopni. Skrzynka jest świetnym wyznacznikiem kątów, przy jej pomocy listwy będą dokładnie i precyzyjnie docięte. Kolejna listwa musi zostać przycięta również pod kątem 45 stopni, jednak w odbiciu lustrzanym.

Tylko wtedy będzie można połączyć ze sobą listwy w całość i udekorować dom w niezwykłym stylu!

 

Skontaktuj się z nami

Listwa przysufitowa styropianowa